FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    Zapraszamy do nabycia nowych, kwadratowych przypinek. Sprawdź szczegóły >>
Dom dziecka
Pławna, malopolskie

Miejsce aktywne: TAK
Typ miejsca: domy, dworki i bloki
Dodane przez: panjurek
Dodane: 2011-03-07
Wyowietlen: 19030
Atrakcyjnooa: duża

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: Opuszczony dom dziecka. Dostęp bezproblemowy, skokiem przez płot. Z zewnątrz prezentuje się niesamowicie! Z wnętrzem gorzej - zupełny brak wyposażenia. Jednak jest klimat, budynek o konstrukcji drewnianej, z początku wieku.

Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

DODAL Merlin1, DNIA: 2017-05-13
Powiem tak, jestem mieszkanką okolicy i przechodzę obok budynku praktycznie codziennie. Moja rodzina zamieszkuje okolicę od kilku pokoleń, więc historia tego Domu nie jest mi obca. W ciągu ostatnich lat, stan budynku bardzo się pogorszył. Możliwe, ze dlatego, ponieważ coraz bardziej zarasta i utrzymuje się wilgoć, a cała większość konstrukcji, jak już wiadomo, jest drewniana. Co do zaistniałej pustki w środku. Budynek został wykupiony, nie wiem dokładnie kiedy i przez kogo, ale zaczął być remontowany. Zmieniona nawet dach, o ile się nie mylę, ale widać to nawet po nowszych belkach. Dużo zostało rozebrane, dlatego też nie ma podług. Niestety, bodajże z powodu zbyt wysokich kosztów remontu, prace zostały zawieszone już na zawsze i budynek pozostał w części rozebrany. Przed rozpoczęciem remontu można było tam znaleźć nawet meble i dokumenty, ale nie wiadomo co się z tym wszystkim stało. Możliwe, że zostało wyrzucone przez ówczesnych właścicieli. W mniejszej, dobudowanej części znajdowała się jadalnia. W budynku znajdował się również sklep. Obecnie ogrodzenie jest bardzo zniszczone, więc można przejść dosłownie wszędzie, ale w zeszłym roku nie było jeszcze w tak złym stanie. Wygląda na zdemolowane w wielu miejscach. Cóż, do piwnic pod budynkiem nie radzę wchodzić na pewno bez latarki. Dużo gruzu i wystających prętów, zero okien i ogólnie jedna wielka ciemnica. Do piwnic pod jadalnią i do samej jadali raczej nie radzę wchodzić, bo wszystko wygląda jakby miało się zawalić, sama przechodziłam tam ze strachem. W jednym pomieszczeniu piwnicy głównego budynku było kilka ubrań, jakiś koc i buty. Nie wchodziłabym też raczej do piwnic przez kamienne wejścia od zewnątrz, ponieważ też jest niebezpiecznie i nie wiadomo jakie tam zwierzęta siedzą. W podłogach jest wiele dziur, więc trzeba naprawdę uważać, bo łatwo w którąś wpaść i wylądować w piwnicy, a jak już wspominałam jest dużo wystających prętów i gruzy. Podsumowując. Budynek jest w złym stanie, ale czego oczekiwać od obiektu opuszczonego w 1975 roku?
DODAL majk, DNIA: 2015-01-10
Obiekt zwiedziłem ostatnio. Powiem tak- wiele nie zostało, bo oprócz drewnianych ścian i kamiennych podziemi, to nie bardzo jest co szukać w tym miejscu. Owszem, budynek jest monumentalny i dzięki temu, że drewniany, zyskuje na wartości wizualnej. Wewnątrz w piwnicach nie ma nic. Po wejściu do drewnianej części budynku (najstarszej) widzimy piękną strukturę belek drewnianych, z których całość była wykonana. Na żadnym pokładzie nie ma jednak podłóg, a tylko konstrukcja z belek, można po nich chodzić, ale nie polecam, bo nie wiadomo jak drewno się zachowało. Można wyjść na strych betonowymi schodami i... w sumie tyle. A... byłbym zapomniał. Jest pozostałość fajnej, ale i przygnębiającej tapety w jednej salce w drugiej części budynku, pewnie była to sala zabaw, albo jadalnia. Wejście faktycznie jest bezproblemowe, nie przez płot, a przez otwartą bramę. Potem trochę chaszczy i już. Wokół są domy mieszkalne, ale nikt nic nie mówił, zresztą nie widzieli mnie. Będąc przejazdem albo w niedalekiej okolicy, można ten obiekt zwiedzić.


Polub to miejsce na Facebooku


Zdjecia dodane przez u?ytkowników (1)

test text

Linki do zewnetrznych galerii zdjea i innych stron:

Prwdziwy był
czas ?wietno?ci I
czas ?wietno?ci II
czas ?wietno?ci III

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

panjurek (data: grudzień 2010, atrakcyjnooa: duża)
majk (data: styczeń 2015, atrakcyjnooa: średnia)
carpathia (data: kwiecień 2016, atrakcyjnooa: średnia)
Urbexowa (data: sierpień 2017, atrakcyjnooa: niewielka)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

Poszukiwacze skarbów
Poszukiwacze skarbów

BKB Bunkierbanda
BKB Bunkierbanda

Strona Pawła Koryckiego
Strona Pawła Koryckiego

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA